Input:

Ochlazení na českém trhu práce

29.11.2022, Zdroj: ČTK

Nedávný vrchol poptávky firem po zaměstnancích je pryč.

Data společnosti LMC, provozovatele portálů Jobs.cz, Prace.cz a mobilní aplikace Práce za rohem ukazují na ochlazení pracovního trhu. Denní počet pozic inzerovaných prostřednictvím služeb LMC meziročně klesl o 14 %. Naopak počet reakcí na pracovní inzeráty stoupl o desetinu. Uvedla to LMC.

V porovnání s předchozími průzkumy podle ní mírně klesla spokojenost zaměstnanců ve většině hlavních aspektů života, tedy rodinného a osobního života, využití času a životní úrovně. Počet lidí, kteří jsou nespokojení a nemotivovaní v práci, se meziročně zvýšil o tři procentní body na 36 procent.

Možnost pracovat z domova má 30 % zaměstnanců, a to nejčastěji jeden až dva dny v týdnu. Čtvrtina těch, kdo nemohou pracovat z domova, by takovou možnost chtěla, ukazují data..

Nové pracovní příležitosti podle nich aktivně vyhledává 11 procent zaměstnanců, v případě lepší nabídky by zaměstnání změnilo 30 % pracovníků. Z nich by 78 % ke změně přesvědčila vyšší mzda. Firemní benefity v podobě volného času nebo ty, které lze přepočíst na peníze pak 35 %, blízkost pracoviště 28 %, lepší

Nahrávám...
Nahrávám...