Input:

Žádost o příspěvek z programu Antivirus

9.4.2020, Zdroj: ČTK, Ministerstvo práce a sociálních věcí

U příspěvků vyplácených zaměstnavatelům z kurzarbeitového programu Antivirus neplatí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Dostat by se mělo na každého.

Žádosti o peníze je možné podávat elektronicky na webu www.uradprace.cz od pondělí 6. 4. 2020 od 12:00 hodin. O přesné částky pak mohou zaměstnavatelé začít žádat od středy. Sdělila to ministryně práce Jana Maláčová.

Klíčovým bodem je to, aby zaměstnavatelé žádost vyplnili správně, nikoliv rychle. Program pokrývá zatím období od 12. března od vyhlášení nouzového stavu do konce dubna a má bránit propouštění. Stát poskytne dva druhy příspěvků. Uhradí 80 procent náhrady mzdy lidí v karanténě či mzdy pracovníků uzavřených provozů, a to do výše 39 000 korun. Ze 60 procent se pak bude stát podílet na výplatách ve firmách, které omezily výrobu či služby kvůli výpadku pracovníků, surovin a dalších vstupů či kvůli poklesu poptávky. Nejvýš pošle 29 000 korun. Podpora se stanoví ze superhrubé mzdy.

Resort zveřejnil video s návodem. Žádost podniky vyplní a odešlou přes web. Rovnou se vygeneruje dohoda o poskytnutí příspěvků. Po kontrole údajů ji úřad práce zašle firmě podepsanou. Po vyplacení

Nahrávám...
Nahrávám...