Input:

Žebříček benefitů

2.12.2022, Zdroj: ČTK

Nejčastěji nabízeným benefitem je mezi firmami home office. Následují roční bonusy, příspěvek na vzdělávání a na penzijní připojištění.

Nejčastěji nabízeným benefitem je mezi českými zaměstnavateli možnost využívání práce z domova, tedy takzvaný home office, který nabízí 86 procent firem. Jen 14 procent podniků však přispívá na výdaje s ním spojené a nově plánují příspěvek zavést tři procenta z nich. Vyplývá to z aktuálního průzkumu personální agentury Randstad, kterého se zúčastnilo 140 vedoucích firem.

Z důvodu inflace ministerstvo práce a sociálních věcí předložilo ke schválení novelu zákoníku práce, která nařizuje plošné zavedení kompenzace zaměstnancům při práci z domova. To by však mohlo podle Randstadu řadě firem významně zasáhnout do rozpočtu, zvažují tak rušení možnosti práce na dálku a návrat zaměstnanců do kanceláří.

Generální ředitel společnosti Randstad ČR Martin Jánský varuje před ztrátou možnosti využívání home office. „Řada podniků aktuálně v souvislosti s inflací a energetickou krizí reviduje vzrůstající výdaje. Zvyšující se náklady na vyplácení kompenzace pro zaměstnance využívající možnost práce z domu jim mohou do rozpočtu významně zasáhnout. V případě, že budou firmy k zavedení příspěvku nuceny zákonem, hrozí plošné rušení home office, a s tím spojená nespokojenost zaměstnanců," dodal.

Pokud chce stát vypomoci zaměstnancům pracujícím mimo kancelář, měl by finančně podpořit podniky, které proplácení

Nahrávám...
Nahrávám...