Input:

Korejský plán pro návrat "do normálu"

22.4.2020, Zdroj: ČTK

Kdy to skončí a co bude potom? Na tyto otázky se odpovědi liší. Tady je pro zajímavost korejský scénář.

Jihokorejská vláda nastínila body pro období, až se lidé budou vracet do normálu po odeznění koronavirové pandemie. Doporučení se týkají například flexibility práce, rezervace jízdenek a konzumování jídel v restauraci, píše agentura Reuters. Vláda počítá s tím, že tato přechodná doba by mohla trvat až dva roky.

Jihokorejské úřady tento týden hlásí několik dní jen jednotky případů nově infikovaných koronavirem, což je výrazný pokles od konce února, kdy zde epidemie vrcholila a každý den přibývaly stovky nakažených. Země doufá, že současný pozitivní vývoj bude pokračovat a křivka nových případů se v blízkých dnech dostane na nulu.

Nicméně vláda počítá s tím, že se virus může vracet v dalších vlnách. "Někteří odborníci tvrdí, že covid-19 s námi zůstane dva roky, takže musíme přijmout skutečnost, že v nadcházejících dvou letech se nebudeme moci vrátit k životu, který jsme vedli v dobách před koronavirem," uvedlo jihokorejské ministerstvo zdravotnictví.

Proto vláda připravuje pro toto přechodné období plán, jak zamezit šíření koronaviru pomocí takzvaného sociálního odstupu a přitom se vrátit k obvyklé společenské a ekonomické aktivitě. Doporučení se týkají pracovišť, dopravy, restaurací,

Nahrávám...
Nahrávám...